Listwy z polistyrenu

Szukając pomysłu na wygląd wnętrza, warto wziąć pod uwagę listwy z polistyrenu. Proste w montażu o przepięknych ornamentach, będą idealnym pomysłem.

Listwa dekoracyjna sufitowa

Jak malować sztukaterię?

Remont mieszkania przynosi wiele korzyści, ale i zagwozdek związanych z ponowną aranżacją wnętrz. Nowe meble, zasłony, dekoracje, a co ważne, nowe, świeże kolory ścian. Wraz z malowaniem ścian niejednokrotnie architekci własnych mieszkań decydują się również na malowanie sztukaterii.

Decyzja o malowaniu sztukaterii może być spowodowana chęcią odświeżenia jej wyglądu lub dopasowaniem jej do zmienionych kolorów ścian. Jednak nieważne, dlaczego chcesz pomalować sztukaterię w swoim domu. My pomożemy Ci w tym zadaniu. Przygotowaliśmy specjalne wskazówki, które pomogą Ci w odnowie swojego mieszkania.

Malowanie sztukaterii

Jak dobrać kolor do sztukaterii?

Kolor, który wykorzystasz do malowania sztukaterii, jest istotny do dekoracji całego mieszkania. Jeżeli chcesz utrzymać dom w stylu minimalistycznym, kolor powinien pozostać równie delikatny.

W takim stylu świetnie odnajdą się wszelkie odcienie beżu, bieli lub szarości. Delikatne akcenty sprawią, że pokój otrzyma powiew świeżości, ale nadal pozostaną w minimalistycznym stylu.

W przypadku drastycznej zmiany kolory w pomieszczeniu i chęci skontrastowania ścian od sztukaterii możesz postawić na ciekawsze kolory. Zdecydowanie będzie to ciekawe element oddzielenia kolorów, jednak pamiętaj o umiarze. Postaw na odrobinę szaleństwa i klasy w jednym!

Malowanie sztukaterii

Co musisz zrobić do malowania sztukaterii?

Zdecydowanie odpowiednio się przygotować.

Zadbaj o to, aby przy malowaniu sztukaterii nie pobrudzić przedmiotów wokół. Aby tego uniknąć, zabezpiecz ściany taśmą, a podłogę i meble folią. Nie warto upiększać sztukaterii kosztem zabrudzenia reszty wystroju. Dlatego podjedź do tego z głową!

Każdy rodzaj sztukaterii wymaga innego pędzla, dlatego wybierz odpowiedni u siebie. Malując sztukaterię, pamiętaj, aby zadbać o to, by Twoje ruchy pędzlem były krótkie i precyzyjne. Dzięki temu zapobiegniesz smug i zacieków na sztukaterii.

Dowiedz się więcej

Listwy sufitowe

Listwy przysufitowe

To najlepsze rozwiązanie do dekoracji ścian i sufitów. Wybierz swój ulubiony wzór i przejdź do montażu.

Listwy przysufitowe

Listwy sufitowe

Listwy sufitowe uchodzą za eleganckie produkty, które zastosować można w każdym pomieszczeniu. Świetne właściwości sprawiają, że można je również zainstalować w pomieszczeniach narażonych na wilgoć.