Listwy z polistyrenu

Szukając pomysłu na wygląd wnętrza, warto wziąć pod uwagę listwy z polistyrenu. Proste w montażu o przepięknych ornamentach, będą idealnym pomysłem.

Listwa dekoracyjna sufitowa

Listwy przysufitowe na poddaszu

Strych to najspokojniejsze miejsce w domu. To pomieszczenie oddzielone od innych, w którym możesz się zrelaksować i być sam na sam ze swoimi myślami. Ze względu na te walory wiele osób decyduje się na stworzenie poddasza użytkowego. Pomimo obecności dużej liczby załamań i skosów urządzenie stylowego strychu nie musi być trudne. Z pomocą przychodzi sztukateria, np. listwy przysufitowe. Sprawdź, w jaki sposób pomogą Ci one odświeżyć wygląd poddasza w Twoim domu.

Jak zamontować listwy przysufitowe na strychu

Ścięty sufit i uskoki z pewnością stanowią pewne wyzwanie aranżacyjne. Na szczęście nie stanowią one żadnej przeszkody w montażu listew przysufitowych. Dlaczego? Bo wykonane są z lekkiego materiału, który łatwo dociąć do pożądanych rozmiarów. Potrzebujesz do tego celu:

  • piły ręcznej,
  • papieru ściernego,
  • skrzynki uciosowej,
  • miarki,
  • ołówka.

Wymienione wyżej przyrządy pozwolą Ci uciąć elementy sztukaterii pod odpowiednim kątem. Zanim jednak kupisz listwy przysufitowe lub innego rodzaju dekoracje ze styropianu, dokładnie zmierz wszystkie miejsca na poddaszu, które chcesz ozdobić. Może się okazać, że pojawi się możliwość zamówienia sztukaterii na wymiar, dzięki czemu cięcie nie będzie konieczne.

listwy przysufitowe na poddaszu

Ponadto pamiętaj o jednej zasadzie: na niskich sufitach najlepiej prezentują się wąskie listwy styropianowe przysufitowe, natomiast na wysokich - dekory szerokie. To ważna kwestia do rozważenia, ponieważ dzięki zastosowaniu się do tej zasady nie wywołasz np. efektu przeładowania.

Zalety listew przysufitowych

Wszystkie dekory z dziedziny sztukaterii wewnętrznej wprowadzają niebanalny klimat do każdego pomieszczenia. Przyciągają wzrok i sprawiają, że człowiek z przyjemnością przebywa w salonie, kuchni czy właśnie na poddaszu. Listwy przysufitowe mają uniwersalne zastosowanie - pasują zarówno do stylu nowoczesnego, jak i do wnętrz w starym budownictwie. Tego typu ozdoby mogą zdziałać cuda, jeśli chodzi o maskowanie ubytków w farbie, pęknięć czy nierówności.

Co więcej, listwy przysufitowe ze styropianu odznaczają się godną podziwu trwałością. Polistyrenowi ekstrudowanemu, z którego są wykonane, niestraszna wilgoć, grzyb czy wysokie temperatury. Ten ostatni atut jest szczególnie istotny, ponieważ w letnie dni poddasze mocno się nagrzewa. Na szczęście nawet w wielkie upały nie musisz się martwić o sztukaterię na poddaszu. Na długo zachowa ona piękny wygląd.

 

Dowiedz się więcej

Listwy sufitowe

Listwy przysufitowe

To najlepsze rozwiązanie do dekoracji ścian i sufitów. Wybierz swój ulubiony wzór i przejdź do montażu.

Listwy przysufitowe

Listwy sufitowe

Listwy sufitowe uchodzą za eleganckie produkty, które zastosować można w każdym pomieszczeniu. Świetne właściwości sprawiają, że można je również zainstalować w pomieszczeniach narażonych na wilgoć.