Listwy z polistyrenu

Szukając pomysłu na wygląd wnętrza, warto wziąć pod uwagę listwy z polistyrenu. Proste w montażu o przepięknych ornamentach, będą idealnym pomysłem.

Listwa dekoracyjna sufitowa

Jak zamaskować karnisz?

W naszym pierwszym wpisie blogowym podejmiemy problem, źle wyglądających karniszy czy szyn. Nie każdemu niestety to przeszkadza, dlatego wiele osób nic z nimi nie poradzi. A to błąd. Obecnie świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie maskownicy do karnisza. Dzięki niej wasze wnętrza staną się eleganckie i zostanie podkreślony w nich charakter ładu i porządku. Produkty, jak maskownica do karnisza, powstały już kilka lat temu. Mogliśmy je zaobserwować już dużo wcześniej na przykład w zabudowie grzejników czy wystających rur od ogrzewania centralnego. Przybierały one jednak nieco inny wygląd. Od drewnianych po gipsowe.

Obecnie maskownica do karnisza jest wyprodukowana ze styropianu, w którym mogą wystąpić finezyjne zdobienia i ornamenty. Jeżeli więc szukasz dekoru, który nie tylko odnowi Twoje wnętrze, ale będzie w dobrej cenie, musi być to ten produkt!

Montaż maskownicyMaskownica do karnisza

Wiele osób dzwoni do nas lub pisze, jak najszybciej zainstalować maskownice do karnisza. Wcale nie jest to trudne, jeżeli tylko z cierpliwością do tego podejdziecie.

  • Na początku należy dobrze wymierzyć miejsce, w którym ma być zainstalowany maskownica. Powinna mieć taką długość jak szyna czy karnisz.
  • Następnie, wybieramy dekory i montujemy je, w odległości co najmniej 20 cm od ściany. W ten sposób nie będzie ona kolidować z grzejnikiem ani parapetem.
  • Maskownice wystarczy przykleić klejem i docisnąć mocno do ściany.

Cały proces jest bardzo podobny do montażu listew.

Dowiedz się więcej

Listwy sufitowe

Listwy przysufitowe

To najlepsze rozwiązanie do dekoracji ścian i sufitów. Wybierz swój ulubiony wzór i przejdź do montażu.

Listwy przysufitowe

Listwy sufitowe

Listwy sufitowe uchodzą za eleganckie produkty, które zastosować można w każdym pomieszczeniu. Świetne właściwości sprawiają, że można je również zainstalować w pomieszczeniach narażonych na wilgoć.