Listwy z polistyrenu

Szukając pomysłu na wygląd wnętrza, warto wziąć pod uwagę listwy z polistyrenu. Proste w montażu o przepięknych ornamentach, będą idealnym pomysłem.

Listwa dekoracyjna sufitowa

Montaż

Obecnie na rynku, pojawia się wiele różnorodnych dekorów, które nie tylko służą do poprawy wyglądu ścian, ale również posiadają szereg różnych praktycznych rozwiązań. Listwy ze styropianu mogą być zainstalowane w różnych pomieszczeniach, nawet tych narażonych na wilgoć. Choć przyjęło się, że najczęściej można je spotkać w ekskluzywnych nieruchomościach, dziś możemy je zaobserwować w domach jednorodzinnych. Salon, kuchnia czy łazienka? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. To gdzie zainstalujesz listwy ze styropianu, zależy tylko od Ciebie! Dzięki temu, że na rynku istnieje wiele rodzajów listew, nie będzie problemu z ich wyborem.

 Warto również dodać, że listwy ze styropianu mogą mieć wbudowaną taśmę LED, z której wydobywać się będzie kolejne źródło światła. To rozwiązanie, sprawi, że unikniecie włączenia światła, przez co w waszych pomieszczeniach nastąpi rodzinny klimat.

Montaż listewListwy ze styropianu

Montaż listew nie wymaga znajomości specjalistycznych technik instalacyjnych, czy szczególnych narzędzi. Każdy sobie z nim poradzi samodzielnie. Nasz poradnik wyjaśni w kilku najistotniejszych punktach, jak się do niego zabrać.

  1. W pierwszej kolejności powinniśmy wymierzyć odpowiednio ściany, na których znaleźć się mają listwy. Wcale nie jest to tak trudne jak myślicie. Przykładowo do pokoju o powierzchni 20m2, wystarczy wam 11 listew o długości 2m.
  2. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich listew. Na rynku jest wiele wzorów i kolorów, które zapewne spodobają Wam się od razu!
  3. Przy montażu listew, należy zwrócić uwagę na ich cięcie. Listwę ze styropianu, ucina się pod kątem 45 stopni. Można sobie pomóc, wykorzystując do tego skrzynkę uciosową.
  4. Następnie przechodzimy do klejenia listew. Klej należy położyć na wewnętrznej stronie i mocno docisnąć do ściany. Następnie zebrać wypływający klej i pozostawić do wyschnięcia.
  5. Jeżeli listwy będą suche, należy je pomalować farbami, które nie posiadają w swoim składzie rozpuszczalników. Mogą być również te przeznaczone do ścian.

Każdy, kto uwielbia kombinować z aranżacją wnętrz, powinien zdecydować się na instalacje listew ze styropianu!

Dowiedz się więcej

Listwy sufitowe

Listwy przysufitowe

To najlepsze rozwiązanie do dekoracji ścian i sufitów. Wybierz swój ulubiony wzór i przejdź do montażu.

Listwy przysufitowe

Listwy sufitowe

Listwy sufitowe uchodzą za eleganckie produkty, które zastosować można w każdym pomieszczeniu. Świetne właściwości sprawiają, że można je również zainstalować w pomieszczeniach narażonych na wilgoć.