Listwy z polistyrenu

Szukając pomysłu na wygląd wnętrza, warto wziąć pod uwagę listwy z polistyrenu. Proste w montażu o przepięknych ornamentach, będą idealnym pomysłem.

Listwa dekoracyjna sufitowa

Pilastry

Sztukateria to doskonały pomysł na ciekawą ozdobę domu - zarówno pomieszczeń, jak i zewnętrznej części budynku. Właściciele domków jednorodzinnych starają się wyróżnić na tle innych, np. ustawiając w ogrodzie rzeźby lub pielęgnując egzotyczne rośliny. Stylowym, a zarazem niedrogim pomysłem na uatrakcyjnienie elewacji budynku są pilastry i bonie, a także opisana przez nas wcześniej deska elewacyjna. Dziś poświęcimy uwagę pilastrom, które potrafią uczynić cuda z wyglądem drzwi wejściowych.

Co to są pilastry?

Pilastry to dekor, który montuje się wokół drzwi wejściowych. Mają one prostokątny kształt, a wyglądem przypominają płaską kolumnę. Wybór wzorów pilastrów ze styropianu jest ogromny - możesz zdecydować się na modele gładkie lub ze żłobieniami. Wszystko zależy od Twoich preferencji, a także stylistyki budynku i wyglądu drzwi.

Ale dekorowanie drzwi wejściowych obejmuje nie tylko same pilastry, lecz także dwa inne elementy sztukateryjne:

  • głowicę,
  • bazę.

Baza stanowi podstawę dla pilastrów, podczas gdy głowica wieńczy całą kompozycję na górze.

pilastry zalety

Jak efektownie i niedrogo ozdobić elewację domu?

Pilastry, podobnie jak deska elewacyjna, nadają budynkowi wyjątkowego charakteru, pokazują dobry gust gospodarza, ale najważniejsze jest to, że ich cena jest naprawdę atrakcyjna. Dlaczego? Bo dekoracje te wykonano z polistyrenu ekspandowanego EPS 200, który stanowi dużo mniejszy wydatek niż np. gips czy kamień. Ponadto materiał ten jest lekki i niezwykle łatwy w montażu.

Chcesz szybko i niewielkim kosztem odmienić wygląd budynku? Aby pilastry stworzyły piękną ramę wokół wejścia do Twojego domu, potrzebujesz trzech części, które będą ze sobą współgrać - rdzenia oraz wspomnianych wyżej głowicy i bazy. Gdy już je wybierzesz i kupisz, teraz pozostaje Ci je przymocować przy drzwiach. Prostota montowania miło Cię zaskoczy - wystarczy przykleić elementy dekoracyjne za pomocą kleju do styropianu. Możesz go kupić w dobrych sklepach ze sztukaterią.

Dlaczego pilastry to dobry wybór?

Elementy sztukaterii zewnętrznej pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale są również niezwykle praktyczne. Jak już wspomnieliśmy, pilastry powstają z wysokogatunkowego styropianu EPS 200, który zabezpiecza elewację przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki temu surowcowi pilastry są odporne na wilgoć, wysokie temperatury, grzyb czy pleśń. Możesz więc dzięki nim upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - zyskać rozwiązanie estetyczne i praktyczne!

Tagi:
#pilastry

Dowiedz się więcej

Listwy sufitowe

Listwy przysufitowe

To najlepsze rozwiązanie do dekoracji ścian i sufitów. Wybierz swój ulubiony wzór i przejdź do montażu.

Listwy przysufitowe

Listwy sufitowe

Listwy sufitowe uchodzą za eleganckie produkty, które zastosować można w każdym pomieszczeniu. Świetne właściwości sprawiają, że można je również zainstalować w pomieszczeniach narażonych na wilgoć.